7. Ročník-Šlechtická sídla v souznění…

Každý rok v období letních měsíců probíhá série 3 hudebně společenských setkáních v prostorách našich hradů a zámků. Od tohoto roku jsem mezi tato místa zařadila i výjimečné kostely, kláštery a paláce. Smyslem těchto večerů je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů, zámků a jiných historicky zajímavých míst. Ráda bych umožnila široké veřejnosti vnímat tyto prostory jinak, a to v podobě mimořádných cca tříhodinových společenských setkáních. Večery jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín, o hudební vystoupení v podobě koncertu, či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů. Po skončení koncertu na hosty čeká večerní komentovaná prohlídka zámku. Každé setkání doprovází majitel daného objektu, či kastelán, který hosty seznámí s historií daného místa. Druhý večer proběhne dne 27.7. 2024 na zámku Lnáře. Tento večer hudebně obohatí recitál stále vitální a energické dámy, stálice naší hudební scény Jitky Zelenkové. Užijeme si nejznámější hity její hudební kariéry. I v letošním roce budou Šlechtická sídla v souznění…. pomáhat. Tento rok bych ráda společně s Vámi podpořila rodinu Hráčkových, kteří mají tři krásné holčičky, Viktorku, Amálku a Žofinku. Holčičkám je 6 let, narodily se předčasně a jsou postižené. Více se dočtete na www.trojcatka.cz Základní vstupné 650,-Kč, VIP vstupné 1150,-Kč Zakoupením VIP vstupenky podpoříte rodinu Hráčkových a jejich holčičky. Hosté, kteří si zakoupí VIP vstupenku, dostanou u vchodu malý dárek a budou mít zajištěnu rezervaci míst na jméno. Oba druhy Vstupenek lze zakoupit pouze přes e-mail – jb.jitka.blahova@seznam.cz (tel. 737 256 811) Přijďte si tedy užít výjimečný a pestrý zámecký večer se sklenkou dobrého vína!! Jitka Bláhová pořadatel a producent tel: 737 256 811 www.jitkablahova.cz

Šlechtická sídla v souznění …..

ROLLS ROYCE – VŮZ VÝJIMEČNÝCH HRDINŮ I PADOUCHŮ

Přesně 120 let od prvního setkání zakladatelů značky Rolls Royce pánů Charlese Rollse a Henryho Royce se uskuteční jejich sjezd na zámku Lnáře. Zapište si do diáře: KDY: 4. 5. 2024 od 12,00 hod. KDE: Zámek Lnáře. KDO: Velký Gatsby, Goldfinger, Rolls-Royce & Bentley Club ČR, Rolls-Royce Motor Cars Prague. V rámci akce bude na zámku vystaven i zcela nový Rolls Royce SPECTRE. Jste srdečně zváni na tuto mimořádnou podívanou! Zámek Lnáře & Café NEPTUN🔱🔱🔱 What’d you say we go to Zámek Lnáře, old sport?

Usazování kadovského viklanu

Jednou z největších turistických atrakcí regionu Blatensko je Kadovský viklan, na kterém Ing. Pavel Pavel v 80. letech 20. století trénoval přesuny soch Moai 🗿🗿🗿 na Velikonočním ostrově Rapa Nui, a následně je realizoval se svým norským přítelem, dobrodruhem a badatelem Thorem Heyrdalem. Viklan byl letos v květnu neznámými vandaly shozen ze svého lůžka, což vyvolalo snahu o jeho znovuusazení, opět za pomoci Ing. Pavla Pavla a za použití primitivních, leč účinných metod našich předků, tedy lidské síly, pák a klínů. Akce se uskuteční dne 9. 9. 2023 od 09,09 hod. na místě činu a zúčastní se jí legendy české turistiky, cestovatelství, vědy a mechaniky. Výhledově se plánují přednášky o vědě a cestování pro studenty a veřejnost, jakož i výstava artefaktů a fotek v prostorách zámku Lnáře. Na tuto velkolepou akci jste srdečně zváni!
21. května 2023: Focení svatebního editoriálu na zámku Lnáře
29 července 2023: Lnáře -Velký sál přednáška s hudebním doprovodem.
Muzeum kočky v Zámku Lnáře a Kočkavárna Písek si Vás dovolují pozvat na výstavu obrazů Dominik Melski Kočka (téměř) stokrát jinak 8.7.-31.8.2023 Výstava se koná v Muzeu kočky v Zámku Lnáře Denně kromě pondělí 10-16 hod.
29 července 2023: Lnáře -Velký sál přednáška s hudebním doprovodem.
6. května 2023: Oslavy osvobození Lnář 1945
6. května 2023: Oslavy osvobození Lnář 1945 - představení divadla Orel Kasejovice
6. května 2023: Oslavy osvobození Lnář 1945 - koncert swingového orchestru ZUŠ Blatná
6. května 2023: Oslavy osvobození Lnář 1945
4. května 2023 přednášel na zámku Lnáře prof. Michal Arnot studentům gymnázia PORG o konci 2. svět. války v Československu
4. května 2023 konvoje americké armády si ve Lnářích připomínají květen 1945
4. května 2023 byla slavnostně zahájena výstava dobových fotografií z osvobození Lnář americkou armádou v květnu 1945. Výstava trvá do 31. srpna 2023. Přijděte se podívat.

11. června 2022 kytarový koncert Jana - Matěje Raka

Kytarový koncert v zámecké kapli

Předprodej vstupenek:

  • Infocentrum Tvrz Lnáře, tel. 380 423 313
  • Infocentrum Blatná, tel. 380 311 260
  • vstupné 270,- Kč

 

11. 6. 2022 od 16 hod Vernisáž výstavy SOUZNĚNÍ KRAJKY A FOTOGRAFIE

Výstava ve Tvrzi Lnáře  SOUZNĚNÍ KRAJKY A FOTOGRAFIE

Oĺga a Jan Kurzovi

11. 6. - 31. 8. 2022

Otevřeno červen - srpen: ÚT - NE 9:30 - 12:00, 12:30 - 16:30

Darujte vstupenku na zámek Lnáře!

Udělejte radost svým blízkým, přátelům, kolegům, obchodním partnerům nebo sami sobě a zároveň nás touto koupí podpořte v nelehké době. ❤️

Objednávky, přání a dotazy pište na e-mail: zamek@dvurlnare.cz; tel. 606 040 275. Do objednávky uveďte počet kusů a zvolený prohlídkový okruh - základní, prodloužený, park s průvodcem. Děkujeme za Vaši přízeň.🌷

14. srpna 2021: divadelní představení Lnáře 1935

Zámek Lnáře pořádá a srdečně zve na vystoupení osvětového retro divadla Orel Kasejovice – Lnáře 1935. Představení se bude konat na zámeckém nádvoří, 14. srpna 2021 od 17 hodin. Vstupné je 80Kč.

18. června 2021 – Zámek v médiích

Dnes vyšel článek o historii zámku. Přečtěte si více na novinky.cz.

3. července – 31. srpna 2021: Výstava obrazů

Zveme vás na výstavu obrazů Růženy Šeré a Miloslavy Pohankové. Vernisáž výstavy se koná 3. července od 16 hodin.

6. června – 31. srpna 2021: Výstava lidových krojů

Dovolujeme si Vás pozvat na Výstavu lidových krojů a jejich obrazů autorky Marcely Fojtíkové s názvem Kam, panenky, kam jdete? , která bude zahájena tuto neděli, 6.černa. Vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován na výstavbu dětských hřišť pro handicapované. Přijďte podpořit svojí Miss sympatie, kterou vyhlásíme 31. srpna

20 července 2021: Loutkové divadlo Kašpárek a princezna

I tento rok vřele zveme nejmenší návštěvníky na představení o Kašpárkovi a princezně, které na nádvoří zámku zahraje v 16 hodin skvělé loutkové divadlo BOĎI.

Celoročně

Letos první princezna, jmenuje se Tereza.

Rozzářila chmurný zámek, po měsících bez zvonů,

ani zima, ani vánek, nepřekazil tu slávu.

Těšíme se na další, přec každá z nich je nejkrásnější!

Voucher pro vaše blízké

Pro Vaše blízké, milované, přátele, rodinu, kamarády, obchodní partnery... nabízíme možnost zakoupení dárkového poukazu na ubytování.

Termín otevření zámku

Dne 8. června 2021 byl zahájen provoz zámku bez omezení  (v den výročí 111 let od narození jediné dcery JUDr. J.A. Vaníčka).

Jaro 2020

Naši přátelé a pravidelní návštěvníci vědí, že zámek Lnáře se pro všechny milovníky českých památek otevíral vždy na Velikonoce. V letošním roce tomu bohužel tak nebylo. Kvůli situaci kolem COVID-19 a platným nařízením jsme byli nuceni zahájení zámecké sezony odložit na 8. června. Zdraví je přednější.

Odložený start jsme využili k plánování zajímavých akcí a speciálních prohlídek, kterými bychom Vám i nám vynahradili turistický půst jarních měsíců. Přejeme všem našim příznivcům pevné zdraví a těšíme se s každým z Vás na viděnou.

Jaro v zámeckém parku

Alespoň online přinášíme krásy parku  Více fotek na našem Facebookovém profilu. 

Soutěž o rodinné vstupenky na Facebooku

Podívejte se na zajímavou soutěž a vyhrajte rodinnou vstupenku na náš zámek.  Soutěž pořádá skupina Hrady Zámky a jiné turistické cíle ve spolupráci s Asociací Majitelů Hradů a Zámků.

Dvě krásné dámy a dva královské nástroje na zámku Lnáře!

Katarína Ševčíková, Zdeňka Šolcová a 94 strun Vám pohladí duši během koncertu ve Velkém sále zámku Lnáře dne 10. července 2019. Kromě klasické hudby zazní i filmové melodie či skotské a irské balady v originálních aranžích pro dvě harfy.

Více informací na našem Facebooku. 

Aktuality z předešlých let

Podívejte se na to, co se u nás událo v předchozích měsících a letech.